A tým | Ve Varech jsme utrpěli debakl

Na sobotní utkání 23. kola ČFL budou chtít Hostouňští rychle zapomenout. Na hřišti zachraňující se karlovarské Slavie utrpěli potupný debakl 2:6. „Fotbal hraji od šesti let a nikdy jsem se necítil tak ponížen jako dnes,“ pronesl krátce po utkání trenér Rodinger.

Vidina na bodový zisk ze sobotním utkání ve Varech se hráčům Sokola rozplynula po osmnácti minutách hry. Domácí Slavia otevřela skóre již ve 4. minutě zásluhou Ostapenka. V 15. minutě pak navýšil na 2:0 Horník a o pár minut později si otevřel střelecký účet večera Nigerijec Alozie.

Hostouňští se vrátili do utkání díky Adamovi Fotrovi ve 28. minutě. Poslední slovo úvodního poločasu si však vzali opět Západočeši. Nejprve vrátil tříbrankové vedení Varům druhou brankou v utkání Alozie. A bylo ještě hůř… Těsně před odchodem do kabin zatáhl ve vápně hráče soupeře Hucek a domácí Vyleta z pokutového kopu nedal Pančevovi šanci – 5:1!

Po přestávkové bouři v kabině vstoupili Hostouňští do druhé půle aktivně a brzy se mohli radovat z další úpravy nelichotivého skóre, když dalekonosnou střelou nedal domácímu brankáři šanci Křenek. Jakékoliv případné drama odmítl opět Alozie, který třetí brankou v utkání zpečetil hattrick, a zároveň i gólový účet utkání.

FC Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň 6:2 (5:1)

Sestava – Sokol: Pančev - Paulizzi (64. Kokeš), Křenek, Mládek, Charvát (64. Freisinger), Januška (78. Gerža H.), Štětka, Fotr, Venancio (46. Etemike), Hucek, Egbe

Branky: 4. Ostapenko, 15. Horník, 18., 31. a 66. Alozie, 45.+2 Vyleta (pen.) - 28. Fotr, 54. Křenek

Žluté karty: Tagne, Horník – Egbe, Januška

Osobně cítím velkou zodpovědnost za dnešní fiasko, které jsme zde předvedli a za možná historicky nejostudnější výsledek pro Hostouň. V kabině jsem se přede všemi omluvil Pepovi Husákovi a Lukáši Horníčkovi, že toto museli vidět na vlastní oči. Zbylým, co zde nebyli, ať už jsou to bývali hráči či funkcionáři včetně pana Hondla se chci omluvit také. Fotbal hraji od šesti let a nikdy jsem se necítil tak ponížen jako dnes. Budu respektovat jakékoliv rozhodnutí pana předsedy, protože prostě není normální dostat šest branek ve Varech. Můžeme se bavit oprávněně o smůle v předešlých zápasech nebo, že soupeř dnes do čeho kopl, tak spadlo do brány, ale … tohle je už jen o nás. O našem nastavení, touze vyhrávat a zlomit to. My stále nechceme na sto procent a pak to takhle dopadne.