A tým | Ohlédnutí za sezonou

Zápasy Hostouňských v sezoně 2021/22 musely bavit. Výsledkově z atraktivní hry začali Hostouňští bodově těžit až v jarní části sezony. Zisk 23 bodů je posunul nejen ze sestupových vod, ale zároveň je zařadil mezi nejúspěšnější týmy jara (3. místo).

Podzim se Hostouňský výsledkově nepovedl

Hostouňští v minulé sezóně udělali ze svého svatostánku nedobytnou tvrz. Ani letos domácí diváky na stadionu Vojtěcha Zeithamla herně nikterak nezklamali. Bohužel výsledkově to už tolik slavné nebylo. Napoprvé se doma představili ve 3. kole, kdy přivítali tradičního soupeře posledních let – FK Motorlet Praha. Po vyrovnané bitvě padli zelenobílí brankou v nastaveném čase. Z následných čtyř domácích klání sice vytěžili 10 bodů (Povltavská FA 1:0, Písek 0:0, SK Rakovník 2:0 a Sokolov 2:0), ve zbytku podzimu už však vyšli naprázdno. Nejprve ztratili smolně utkání s lídrem soutěže – Vltavínem – v nastaveném čase. V posledním hraném domácím utkání padli s rezervou Příbrami 3:4.

Venkovní utkání jsou dlouholetou slabinou Sokola. A ne jinak tomu bylo letos na podzim. Z osmi podzimních venkovních utkání vytěžili pouhé dva body za plichtu v Karlových Varech (0:0) a v Benešově (1:1). Blízko bodovému zisku byli Hostouňští i na půdě silných Domažlic a Vyšehradu, bohužel nakonec vyšli naprázdno. Stejně tak v Plzni, v Králově Dvoře, v Horních Počernicích s rezervou Slavie i na Admiře.

Suma sumárum…, Hostouňští uzavřeli podzim na 13. příčce s 12 body za tři výhry a tři plichty. To jim sice zaručovalo přezimování mimo sestupové pozice, ale zároveň vyhlídky na těžké jarní záchranářské boje s Benešovem (15 bodů), Sokolovem (11 bodů), Rakovníkem (10 bodů) a poslední Povltavskou fotbalovou akademií (9 bodů).

Strach ze sestupu netrval dlouho. Jarní tažení posunulo Sokol do první desítky

Jarní třetiligová cesta Sokola začala zaškobrtnutím, když na úvod podlehli v „domácím“ prostředí na Zličíně Karlovým Varům 0:2. Zaváhání však dokázali napravit již za týden proti dalšímu týmu ze západních Čech. Přední celek ČFL – FC Viktoria Plzeň – dokázali porazit 2:1. Březnový program Hostouňští zakončili cenným bodem ze hřiště pražského Motorletu.

Do měsíce dubna vykročil Sokol domácí výhrou nad Královým Dvorem 3:1. Po cenném skalpu přišlo zaváhání v podobě prohry 1:2 na půdě Povltavské fotbalové akademie. Nečekaná ztráta parodoxně tým nastartovala k velké jarní jízdě, kdy v následujících pěti duelech Hostouňští nepoznali pocit porážky. Pro mnoho lidí překvapivá remíza 1:1 na hřišti Písku, byla pouze předvěstí dalších velkých počinů.

Květnový program hráči Hostouně odstartovali tříbodovým ziskem nad vítězem soutěže Slavií Praha 1:0. O týden později rozstříleli v Rakovníku tamní celek SK 7:0 a v půli května porazili nejtěsnějším rozdílem Admiru Praha. Třem bodům byl Sokol blízko i z půdy, v té době prvního týmu tabulky, Loko Vltavín. V zápase hráli 60 minut přesilovku a šli dokonce do vedení, nakonec se však museli spokojit s bodem za remízu 1:1. Sérii bez prohry uťaly až v závěru května Domažlice.

Závěr sezony patřil trojutkání s přímými konkurenty o závěrečné umístění v první desítce třetiligové tabulky. Po dvou remízách na hřištích soupeřů (Sokolov 1:1, Příbram B 1:1) se nakonec vyhoupli na desátou pozici až díky vítězství v závěrečném kole s Benešovem (5:0).

Cesta poháru skončila ve druhém kole

V poháru Mol Cup dokráčeli hráči Sokola počtvrté za sebou do druhého kola. Za výhru v úvodním kole v Dobříši jim byl odměnou atraktivní los pro kolo druhé. Po loňské vyrovnané bitvě s prvoligovou Mladou Boleslaví, si svěřenci Dominika Rodingera i tentokrát vyšlápli na zástupce Fortuna ligy – FK Pardubice. Utkání dospělo až do prodloužení, v němž rozhodli Východočeši o svém postupu v 99. minutě.

STATISTIKY

Branky

Sokol zatížil v aktuální sezoně brankový účet soupeřů ve 41 případech. Hostouňským králem střelců se stal s osmi přesnými zásahy Jiří Miker. Jen o jednu branku méně vstřelil Tomáš Dočekal. Čtyřikrát se prosadil Jiří Januška, Štěpán Hájek a Adam Vlasák.