A tým | Hostouňským zhořkl výjezd na jih pár desítek vteřin po úvodním hvizdu

Fotbalisté Sokola Hostouň prohráli ve druhém jarním kole Fortuna ČFL na hřišti rezervy českobudějovického Dynama 0:2. Utkání ovlivnilo vyloučení hostouňského stopera Václava Bízka pouhou minutu po úvodním hvizdu a inkasovaná branka ze závěru prvního poločasu.

Hostouňští i tak sahali po přestávce alespoň po bodu. Jejich naděje utnula až 72. minuta, kdy se musel předčasně poroučet do sprch další člen družiny Dominika Rodingera – Yuriy Habovda, a následně i proměněná penalta z kopačky Libora Bastla.

SK Dynamo České Budějovice B vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Kosík, Krunert, Januška (77. Novák D.), Vlasák (82. Drul), Fotr A. (62. Miker), Novák F., Habovda, Hucek, Neruda (62. Zahranychnyy)

Branky: 44. a 73. Bastl (z pen.)

Žluté karty: Pravda, Brabec, Bastl, Malecha (všichni ČB)

Červené karty: Bízek /1./, Habovda /72./ (oba Hostouň)

Samozřejmě jsme nečekali, že dostaneme v první minutě červenou kartu. Od dob mého příchodu k mužstvu jsme ji dostali hned v prvním zápase, ale pak už nic. Shodou okolnosti, že to byl chudák Bíza, který tam podle mého názoru měl celou rodinu.

Postavili jsme se do bloku a šli hrát na brejky. Kluci to vzali do svých rukou, hráli odvážně, takticky skvěle a byli i poměrně dost nebezpečný směrem dopředu. Bohužel soupeř využil naší chvilkové nepozornosti minutu před koncem poločasu a dal velice důležitý gól na 1:0.

Druhý poločas jsme ale začali velmi aktivně, byli jsme lepším týmem a opět si vytvořili nebezpečné situace. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku, a naopak při nenápadném centru na zadní tyč Yuri zatáhl v šanci soupeře, a tak i on dostal červenou. Dvojí trest? Penalta a červená byl pro nás vlastně konec. Ale troufnu si říct, že jsme i přes to všechno odehráli, hlavně morálně, jedno z nejlepších utkání. Kluci si opravdu chvilkama dělali v oslabení se soupeřem, co chtěli, ale nedokázali jsme dát branku. Soupeři gratulujeme k vítězství a my musíme příští týden zamakat.