A tým | Desátá výhra pro Hostouň. Tři body z Bohemky vrátily Sokol na první místo

Sokol Hostouň pokračuje ve vítězném tažení a jako první klub napříč všemi soutěžemi se přehoupl přes třicetibodovou hranici. V sobotním zápase v rámci 11. kola České fotbalové ligy vyhráli hráči Hostouně nejtěsnějším rozdílem nad rezervou Bohemians Praha. O vítězství 1:0 rozhodl v prvním poločase Adam Fotr.

Hostouňští vstoupili do utkání lépe a obraně Klokanů s četnou pravidelností zatápěli. Dlouho však útočné snažení zůstávalo bez brankového zúročení. Na branku si tak museli počkat do 33. minuty, kdy dokázal najít přesným centrem Andrej Zahranychnyy Adama Fotra, který dokázal najít míči správnou cestu do brány. Po přestávce se obě mužstva hnala za dalšími brankami, ale své k utkání si řekli dobře chytající brankáři a další změnu skóre už nepovolili.

Bohemians Praha 1905 B vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:1)

Sestava – Sokol: Pančev - Zahranychnyy (71. Klimenda), Kosík, Křenek, Mládek, Charvát, Fotr A. (61. Januška), Etemike, Novák, Siqueira (71. Fotr O.), Hucek (87. Bízek)

Branky: 33. Fotr A.

Žluté karty: Farkaš - Fotr A., Januška, Pančev

„Jeli jsme na Bohemku s velkou pokorou. Snažili jsme se získat informace, kdo půjde z áčka, ale naštěstí pro nás byl jen Pepa, Suk a Bartas (hrající trenér). Bohemka je doma velmi silná, naposledy zde prohrála jen díky dvěma sporným momentům s Domažlicemi.

První poločas snesl lepší měřítko. Řekl bych, že jsme byli lepším týmem, měli dvě tři šance, ale padla nám tam jen jedna. Ve druhém poločase nás Bohemka zatlačila, měla tam jednu šanci ze strany, kdy ji skvěle zneškodnil Panči a my tak mohli věřit ve vítězství. Vadí mi, že jsme si nepomohli nějakou šancí ke konci nebo něčím, čím bychom zapas rozhodli. Ale díky bohu za tři body, protože jsme opět porazili tým, který se nám doposavad porazit nepodařilo.

O víkendu k nám jede Písek, další velmi nevyzpytatelný tým. Dokáže vyhrát se silným a ztratit s posledním. Opět bude rozhodovat i stav a kvalita hrací plochy, my se modlíme, ať nám ještě vydrží počasí. Držíme klokanům palce do zbytku podzimní části.“