ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Jaro ovlivnila zranění v přípravě

Trenér Dominik Rodinger v právě skončené sezoně odvedl výtečnou práci. Nyní je čas jej vyzpovídat…

Zažili jsme dvě diametrálně rozdílné poloviny sezony. Přesto jste mužstvo dotáhl na nejlepší umístění v historii klubu. Proč jsme ale nedokázali udržet se do třetího místa, když jsme na podzim dlouho tabulku vedli?

Je to na delší vyprávění, než na jednu stránku. Ale předně je potřeba opravdu poděkovat panu Hondlovi a dalším lidem v Hostouni, že tady můžeme dělat fotbal, který nás všechny naplňuje. Co se týče podzimu a jara, tak tam vidím zcela jasně faktory zimních zranění a vypadnutí našich klíčových hráčů jako Kosík či Štetka, Mládek, Hucek, kteří se zranili v průběhu, respektive těsně před startem jarní sezony. Do toho nám vypadl Javi Neruda, odešel Andy a to je obrovský zásah do sestavy. Nemáme možnosti jako béčkové týmy. Podívejte se na Budějovice. Těm vypadl brankář a prohráli pětkrát za sebou. Ale těch faktorů je víc, musel bych to rozebrat více do hloubky. I já si dávám za vinu některé své trenérské tahy, rozhodnutí a další věci, kterými jsem hráčům uškodil.

Co plyne z vaší zkušenosti pro další sezonu?

Z toho co jsem odpověděl, si moc zkušeností do další sezóny nevezmu, protože prostě velmi těžko ovlivníte zda jde hráč jako Kosík na operaci a vypadne vám na půl roku, nebo že před prvním zápasem se na tréninku zraní Štětka, kterého přejede jeho spoluhráč. Samozřejmě nechtěně, ale tohle prostě byla obrovská smůla. Určitě si ale budu brát osobně jako ponaučení, že nesmím nikdy ustupovat od své filozofie. To je nekoukat na výsledky. Právě já jsem přenášel možná až moc velkou tíhu co se týče výsledků. Ze hry se nám vytratila radost, honili jsme jen body a nekoukali na to, že jsme tu hlavně pro to, aby nás to bavilo a společně se posouvali vpřed. Což pevně věřím, že se nám podaří letošní přestupové léto stejně, jako minulé s Vlasym, který šel do Líšně, tedy z Hostouně do ligy. My jsme a chceme být nadále přestupová stanice pro mladé hráče.

Máte v merku pro zahájení přípravy divácky atraktivní jména?

Kdo nás zná, tak ví, že naše filozofie není o atraktivních jménech, ale o tom, kdo se tady chce rozvíjet a pracovat. Velmi těžko se hledají hráči jako Mario Lička, který i když skončil profi kariéru, tak fungoval stále jako profík. Choval se tak podle toho, pomáhal ostatním a šel příkladem jak na hřišti, tak mimo něj. V tomto musíte být extrémně obezřetný a vybírat hodně opatrně. Takže jména nová budou, ale určitě nepůjdeme cestou nějakého atraktivního jména na úkor charakteru a týmu celkově. Máme tady skvělé jádro kluků, musíme to udržet a naopak přivést zase hladové hráče, kteří budou chtít dosáhnout třeba ještě lepšího výsledku.

Zdroj: Zpravodaj Sokola Hostouň | Foto: Petr Saladiak