Po vydařené sezoně je o hráče Hostouně zájem. Štětka míří na testy do Jihlavy

Přestupové okno se ještě oficiálně neotevřelo, ale několik ligových klubů už vyslalo signály směřující na naše hráče. Zájem bezpochyby umocnila i vydařená sezona, kterou Sokol zakončil na 6. místě. Jako první zabojuje o angažmá v profi fotbalu opora zadních řad Hostouně David Štětka.

Prvním hráčem, který se během letní přípravy pokusí prosadit ve vyšší soutěži, je stoper David Štětka. Jeho kvality na prahu startu přípravy zkouší jihlavský klub FC Vysočina.

Jednadvacetiletý stoper přišel do Hostouně v zimě 2022 v rámci hostování z pražské Slavie a hned se stal důležitým článkem výběru trenéra Rodingera. Vše vyústilo o rok později, kdy se jeho hostování změnilo v trvalý přestup. Během dosavadního působení v Hostouni nastoupil do 46 mistrovských utkání, ve kterých pomohl týmu 7 vstřelenými brankami.

„Štéta je takový náš ukázkový příklad toho, jakým způsobem přemýšlíme a chceme fotbal v Hostouni dělat. Jeden čas ho Slavia odepsala, on šel k nám a my dělali maximum pro rozvoj jeho potenciálu, který v něm vidíme. Za poslední sezónu si takovouto zkoušku zaslouží, protože patřil suverénně k nejlepším hráčům našeho týmu a osobně bych řekl i třetí ligy celkově. Zajímá se o něj vícero týmu, takže uvidíme, jakým způsobem to bude v Jihlavě probíhat. Trenér Oulehla je známí tím, že chce hrát fotbal podobný našemu, a proto věřím, že je David schopný tuto zkoušku překlopit v trvalý přesun. Držíme mu palce a jsme rádi, že se naše koncepční práce vyplácí,“ projevil pochopení s potencionálním oslabením mužstva trenér Dominik Rodinger.

David na Vysočině zahájil s druholigovým celkem přípravu v pondělí a stráví tam minimálně tři týdny, v rámci kterých jeho připravenost pro ligový fotbal může prověřit i pět přípravných utkání. To nejbližší odehrají Jihlavští již v sobotu proti Chrudimi. V přípravě je čeká mimo jiné ještě atraktivní zápasy s Líšní, Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi.

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz, facebook.com/fcvysocina