Další posun do profi fotbalu. Štětka posílil tradiční tým druhé ligy

V nedávné minulosti Davida Štětku testovalo několik tuzemských ligových, ale i profesionálních zahraničních klubů. Tenkrát ještě z přestupů sešlo z důvodu zdravotních problémů. Nyní už se dvaadvacetiletý stoper dočkal a od nové sezony bude patřit do kádru tradičního celku druhé nejvyšší soutěže FC Vysočina Jihlava. V krátkém období se jedná o druhý posun našeho hráče do vyšší soutěže, …a další ještě mohou přijít.

Vedení a trenéři Sokola se netají tím, že chtějí talentované hráče vychovávat a posouvat do profesionální fotbalu. A o hráče hostouňského týmu, složeného převážně z talentovaných hráčů, je z vyšších soutěží velký zájem.

„Jde o druhého hráče, který se během dvou let posunul o patro výš a myslím, že je to jasný signál pro hráče, kteří si do teď Hostouně nevšimli. My chceme hráče posouvat, to je naše filozofie a cesta, která mě extrémně baví,“ potvrzuje nastolenou cestu klubu hostouňský lodivod Dominik Rodinger.

David Štětka navázal na rok starý posun Adama Vlasáka do druholigové Líšně, který v loňské sezoně nastoupil v druhé nejvyšší soutěži do 18 duelů. Minimálně stejně podařené účinkování v Národní lize je predikováno i Davidovi. Od začátku testů v Jihlavě přesvědčoval trenéry o svých schopnostech a hned v prvním přípravném utkání vstřelil premiérovou branku. „V přípravě se jevil ve velmi dobrém světle. Jde o mladého ambiciózního stopera, který má všechny parametry, aby se prosadil i ve nejvyšší soutěži," chválil posilu pro klubové stránky sportovní ředitel jihlavského celku Lukáš Vaculík.

„Jsem strašně rád, že se David posunul. Když si vzpomenu v jakém stavu přišel a odcházel, tak je za tím obrovské penzum práce. V první řadě jsem ho předal Lukášovi Stránskému, který ho dostal na velmi dobrou fyzickou a silovou úroveň, která je potřeba pro druhou ligu. V těchto aspektech je možná složitější než první. Druhá věc je, že si sám nastavil kam chce dojít. A nemyslím si, že je Jihlava pro něj konečná. Naopak, vidím u něj poměrně velkou možnost, když nepoleví, se dostat poměrně rychle nahoru. Třetí věc je, že jsme mu ušili roli na míru. Všechno do sebe zapadlo a jsem vděčný Jihlavě, respektive Davidovi Oulehlovi, že v něm vidí přesně to, co jsme viděli my a chce na to navázat,“ předpovídá velkou kariéru talentovanému hráči se starty v mládežnických reprezentacích Česka a v UEFA Youth League trenér Sokola Dominik Rodinger.

Zájem je i o další hráče

Nejblíže přestupu do profi fotbalu byl nigerijský útočník Sokola Graham Etemike, jehož testoval loňský účastník baráže o nejvyšší soutěž z Táborska. Ten však s největší pravděpodobností v podzimní části sezony bude nadále oblékat dres Hostouně. Stejně tak laso z 1. a 2. ligy dostatečně nezachytilo další oslovené hráče.

Naopak v Hostouni nebudou pokračovat kmenoví hráči Tomáš Křenek, Vitor Venancio a Tadeo Paulizzi. Prvně jmenovaný se rozhodl pro účinkování v nižší soutěži, konkrétně v divizním Českém Brodu. Zahraniční hráči Vitor a Tadeo se rozhodli zkusit štěstí v zahraničí. Hostování pak skončilo Václavovi Valínovi, Adamovi Kokešovi, Martinovi Kostkovi a Hugo Geržovi.

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz, fcvysocina.cz